Mam plan! - "Napiszę go sam" ;)

Od kilku tygodni chodzi mi pogłowie napisanie programu do zautomatyzowania niektórych rzeczy w domostwie. Wszystko będzie się opierało na 2 jednostkach Raspberry pi 4 b i 4 jednostkach Raspberry pi 3b+. W zasadzie to już zacząłem wdrażać swój plan, na razie mój program działa na dwóch pi 4. Na resztę muszę poczekać i odłożyć dość spory zasób gotówki. Raspberry nie jest takie tanie.

IMG_20210914_172250.jpg

Na chwilę obecną główna magistrala odczytuje temperaturę w sypialni i pokoju dzieci, ciśnienie, wilgotność. Urządzenie odczytuje również cenę BTC z giełdy Binance. W planach jest obsługa:

  • oświetlenia na zewnątrz budynku,
  • kamer na zewnątrz, odczyt twarzy domowników i tablic rejestracyjnych(pi ma otwierać bramę automatycznie przy zgodności tablic rejestracyjnych)
  • temperatury we wszystkich pokojach
  • obsługę oświetlenia w domu (pi ma włączać i wyłączać oświetlenie kiedy ktoś jest w pomieszczeniu)
  • ogrzewania dachowego
  • i alarmu odpornego na psa i kota z zastosowaniem kamer w domu i rozróżniania domowników od intruzów.

Plan pewnie mam ambitny i nie do końca jestem pewien czy Raspberry podoła wszystkim czynnościom. Być może będę musiał stworzyć jednostkę centralną z jakiegoś komputera stacjonarnego. Ale da się radę :). Zostało mi jeszcze wiele nauki ale prę do przodu. Być może Raspberry będą jednostkami wykonawczymi przyjmującymi polecenia od komputera centralnego. Zobaczymy, muszę to jeszcze przemyśleć.

Zaczynam się też interesować a właściwie wdrażać małymi kroczkami w Sztuczną Inteligencję. Być może to jeszcze za wcześnie ale kto nie spróbuje ten nic nie zyska.
Może ktoś z Was ma jakieś sugestię i pomysł, chętnie przeczytam i może skorzystam.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
6 Comments