Co wybrać? Dylemat początkującego programisty.

Od jakiegoś czasu próbuję swoich sił w programowaniu, nie wiem może jestem trochę już za stary, a może nie. Na pewno słabiej i wolniej przyswajam wiedzę niż młode umysły, nie znam też angielskiego co jest chyba największym moim problemem.

ai_artificial_intelligence_ml_machine_learning_vector_by_kohb_gettyimages_1146634284-100817775-large.jpg

Zacząłem od Pythona, miał być łatwy i szybko przyswajalny. Na początku tak było , później zaczęły się schody i moje załamanie. Jednak po miesięcznej przerwie i powrocie do programowania nagle kod stał się łatwiejszy. Postanowiłem uczyć się dalej. Wykupiłem sporo kursów na Udemy.com i po kilku miesiącach okazało się że Python przestał spełniać moje kryteria.

Przerzuciłem się na C#, po obejrzeniu dwóch kursów stwierdziłem że to jest własnie to o co mi chodzi. Język uniwersalny na wszystkie platformy: windows, linux, OS, android itd. Coś wspaniałego. No i jak to w życiu bywa zawsze musi być coś, coś co człowieka potrafi szybko zniechęcić. Znów ten cholerny angielski, we wszystkich kursach instruktorzy mówią "nie umiesz angielskiego, to zacznij się uczyć". Ta łatwo powiedzieć.

AI-for-Health.jpg

Mimo wszystko nie poddałem się i całkiem fajnie mi szło, do wczoraj. Kiedy zacząłem czytać o C# wydawało mi się że właśnie ten język spełnia moje oczekiwania pomimo trudności jakie mogę napotkać. Nie zwróciłem uwagi na coś na czym najbardziej mi zależało, na sztucznej inteligencji AI. Wydawało mi się że tak zachwalany język programowania będzie miał właśnie taką opcję, a tu wczoraj czytam że niestety to Python jest liderem w tej dziedzinie. I teraz co?

Rozważam powrót do Pythona, sam nie wiem jaką ścieżką podążać, najlepiej by było jakby był język który posiada plusy Pythona i C#. Myślę że najpierw wrócę do Pythona potem będę dalej się uczył C#.

A może ktoś z Was pomoże mi podjąć tą decyzję?

Zdjęcia zamieszczone na blogu pobrane z google.pl

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
6 Comments