Tematy Tygodnia Reaktywacja - Wprowadzenie

staropolska biesiada

Szanowni a zacni!

Witam was jako założyciel nowej społeczności na Polskim HIVE jako @sarmaticus. O samej społeczności, o jej nazwie, o moich planach - marzeniach na nią jeszcze przyjdzie napisać, a tymczasem chcę rozpocząć coś co początkowo chciałem zrobić na istniejącej, ale nie działającej już polskiej społeczności. Zapraszam :)

Polska społeczność gdy do niej dołączałem miała moim zdaniem świetnym inicjatywę. Nazywała się tematy tygodnia, a była swoistym konkursem pisarskim. Prowadzący (lub sponsor) proponował temat wokół którego chętni mieli stworzyć swoje artykuły / wpisy, a następnie społeczność je oceniała i głosowała który z nich jest najlepszy. Rozdając punkty podobnie jak się to teraz dzieje w konkursie podróżniczym na @pl-travelfeed pierwszy trzy miejsca otrzymywały nagrody w postaci płynnych środków (wówczas steem lub SBD). Uważam, że była to zabawa, którą warto przynajmniej spróbować wskrzesić co właśnie tym postem próbuję czynić. Ważę się na ten krok, ponieważ autor tamtej inicjatywy wycofał się z naszego blokchaina, a konto naszej domyślnej społeczności (pl-hive), jest niestety nieaktywne i pomimo mojej propozycji objęcia "zarządu" w niej nie zostałem "przyjęty". Dlatego robią to tutaj w ramach nowej społeczności i nowego konta.

Zasady

Myślę że zasady będą proste i klarowne, ale jeśli ktoś zauważy w nich lukę, lub przyjdzie mu na myśl jakieś lepsze rozwiązanie, bardzo proszę napiszcie w komentarzu. Z wielką chęcią wprowadzę poprawki lub będę z propozycjami dyskutował :)

Zasady uczestnictwa

 1. Każda forma wyrazu swoich poglądów i przekonań jest dobra, o ile jest to nasza praca własna nie zaś plagiat. Nie ma zatem ograniczenia w formie liczby znaków czy sposobu wypowiedzi. Jednym lepiej wychodzi układanie słów na klawiaturze innym nagrywanie monologów, jeszcze ktoś inny stworzy świetny fotoreportaż, a znowu ktoś inny namaluje obraz warty więcej niż tysiąc słów. Natomiast wszelkie wykorzystywanie cudzej pracy jest surowo zabronione. Zabronione jest również kopiowanie własnej wcześniejszej pracy.
 2. Post powinien być stworzony w języku polskim o ile jest to konieczne do zrozumienia formy wypowiedzi (obraz, albo utwór muzyczny ma swój uniwersalny język).
  3. Post musi w wyraźny sposób nawiązywać do tematu, lub jeśli to nawiązanie nie jest oczywiste musi to nawiązanie zostać wskazane.
 3. Post, który chce wziąć udział w konkursie musi zostać opublikowany w pierwszej kolejność w społeczności Sarmatia oraz należy ustanowić konto społeczności jako beneficjenta dodatkowego na co najmniej 1%,
 4. Post musi zawierać informację, że zostaje zgłoszony do konkursu wraz z linkiem odwołującym do postu ogłaszającego tematy na dany okres.
 5. Post musi zostać opublikowane w określonym czasie - do ogłoszenia głosowania, które jest ogłaszane zależnie od ilości zgłoszeń najwcześniej po 7 dniach od ogłoszenia tematów

Zasady głosowania

 1. Głosowanie odbywa się po zakończeniu publikacji postów pod postem ogłaszającym rozpoczęcie głosowania.
 2. Każdy może zagłosować na maksymalnie 3 zgłoszone posty, przyznając maksymalnie 3 pkt na jeden post, dysponując w sumie 6 pkt.
 3. Głosowanie trwa 7 dni od ogłoszenia rozpoczęcia głosowania.
 4. Wyniki głosowania są ogłaszane w osobnym poście.

Tematy

 1. Tematy są wybierane wewnątrz zarządu Społeczności Sarmatia. Tematy mogą obejmować wszelkie dziedziny życia z wyłączeniem podróży (które są już zarezerwowane w innej społeczności).
 2. Dodatkowo, lub w zastępstwie tematu wymyślanego przez zarząd sponsor wpłacający minimum 6 HBD na nagrody ma prawo wybrać swój temat.
 3. Zarząd ma prawo odrzucić temat sponsora jeśli będzie sprzeczny z zasadami panującymi w społeczności (np zakaz materiałów NSFW, zwłaszcza pornografii itp), lub innymi zasadami konkursu. W wypadku odrzucenia tematu sponsor może zmienić temat lub otrzymać zwrot środków.

Nagrody

Teraz chyba najważniejsza kwestia czyli nagrody :>. Przewiduje trochę inaczej niż w oryginale 3 rodzaje nagród. Nagrodę Za każdy temat, nagrodę specjalną dla najlepszego postu w miesiącu oraz nagrodę dla głosujących. Środki na nagrody będą pochodziły z kilka źródeł. Głównym będą oczywiście posty konkursowe, dlatego bardzo proszę o mocne głos ;), drugim źródłem będzie wspomniany wyżej "podatek" od wszystkich postów w Sarmatii, trzecim najmniej pewnym będą datki sponsorów. Podział środków będzie następujący.

 1. Nagroda za tematy. Na nagrody za tematy będzie przekazywane 90% środków płynny otrzymywanych z 3 postów. Przy pierwszym temacie będzie to za ten post, za post ogłaszający temat oraz za post ogłaszający głosowanie. Każdy kolejny temat będzie zbierał nagrody z postu ogłaszającego wyniki za poprzedni temat oraz jak wyżej za post ogłaszający temat i głosowanie.
 2. Nagroda Miesięczna będzie pochodziła w całości z płynnej części podatku od postów. Oraz z postu ogłaszającego głosowanie. Do tej nagrody będą zakwalifikowane posty z podium wszystkich tematów z danego miesiąca, oraz posty wyróżnione lub dodatkowo wybrane przez zarząd.
 3. Nagroda dla głosujących. Na nagrodę dla głosujących będziemy odkładać 10% środków płynnych z postów. Nagroda będzie przyznawana jednej osobie w drodze losowania.

Wysokość nagród zależy jak widać wyraźnie wprost od wysokości głosów jakie uda się zebrać. Jest to nieprzewidywalne i trzeba od razu przyznać że w związku z tym cały konkurs może szybko upaść. Sam nie mam żadnych znajomości, nie mam więc skąd zdobyć "dużych głosów", więc proszę was o pomoc. Razem, tylko razem możemy zbudować coś fajnego :)

Historia Konkursu:

Edycja pierwsza:

 1. Tematy (w puli dodatkowe 22 HIVE, dzięki sponsorowi @mciszon)
 2. Głosowanie
 3. Wyniki

Edycja druga:

 1. Tematy
 2. Głosowanie
 3. Wyniki

Edycja trzecia:

 1. Tematy
 2. Głosowanie wstrzymane (brak wystarczającej liczby zgłoszeń)

Edycja czwarta:

 1. Tematy (w puli aż dodatkowe 75 HIVE, dzięki sponsorowi @mciszon)
H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
30 Comments