Bloguj razem z Hive #01: Jak zacząć? Zakładamy konto

Czytałeś gdzieś o Hive i chciałbyś zacząć blogować? A może znajomy polecił Ci platformę i chciałbyś aktywnie uczestniczyć w jej rozwoju? Dziś podpowiadamy jak to zrobić.


Na początek należy założyć sobie konto w sieci Hive. Można tego dokonać na kilka sposobów. Sprawdźmy zatem możliwości darmowego założenia konta:

 • poprzez ESTEEM


  Konto zakładane jest natychmiastowo, a do weryfikacji wymagane jest podanie adresu e-mail.

 • poprzez HIVEINVITE
  Dzięki uprzejmości osoby, która jest już użytkownikiem sieci Hive możecie otrzymać darmowe konto (koszt jego utworzenia ponosi osoba zapraszająca). Jeśli potrzebujecie konta Hive dajcie znać. Obecnie dysponujemy kilkoma utworzonymi w ten sposób kontami i z chęcią przekażemy je nowym członkom polskiej społeczności.

 • poprzez HIVEONBOARD
  Aby stworzyć konto wystarczy podać swoją nazwę użytkownika oraz zaakceptować warunki użytkowania.  Po wykonaniu tych czynności pojawi się kolejny ekran z podanym hasłem do konta.


  Bardzo ważne jest, aby zrobić sobie kopię hasła również poza komputerm, gdyż po jego utracie nie będziecie mieć możliwości odzyskania konta. Gdy zrobicie kopię hasła możecie kliknąć przycisk utworzenia konta. Zostaniecie wtedy poproszeni o podanie numeru telefonu, na który zostanie wysłany SMS weryfikacyjny.


  Teraz należy prawidłowo przepisać kod z otrzymanego SMSa.


  Po jego zatwierdzeniu otrzymacie informację o stworzeniu konta Hive.


  Możecie teraz zacząć w pełni korzystać z sieci Hive.


To jednak nie wszystko. Poniżej znajdziecie kilka innych możliwości założenia konta w sieci Hive. Są to opcje dodatkowo płatne:

 • poprzez BLOCKTRADES - koszt założenia: ~ 2$ (6,1 HIVE)
  Konto jest zakładane natychmiastowo bez weryfikacji. Powstałe konto otrzymuje na start 2 HIVE.

 • poprzez BDVOTER - koszt założenia: 3 HIVE
  Konto jest zakładane natychmiastowo bez dodatkowej weryfikacji. Powstałe konto otrzymuje 15 HP delegacji na miesiąc.

 • poprzez 3SPEAK - koszt założenia: 1$ lub 2$ (w zależności od wybranego pakietu)
  Konto zakładane jest natychmiastowo bez weryfikacji. Powstałe konto otrzymuje 15 HP delegacji na 15 dni w pakiecie za 2$. W pakiecie za 1$ tworzone konto nie otrzymuje bonusów.

 • poprzez BEEANON - koszt założenia: 3$
  Konto zakładane jest natychmiastowo bez dodatkowej weryfikacji. Powstałe konto otrzymuje 3 HP delegacji na 30 dni.

 • poprzez HIVEWALLET - koszt założenia: 13,99 pln (~ 3€)
  Konto zakładane jest natychmiastowo bez weryfikacji. Aby założyć konto należy pobrać najpierw aplikację mobilną hivewallet.


Gdy już skorzystacie z którejś opcji i utworzycie swoje konto Hive ważne, aby podczas pisania postów trzymać się kilku elementarnych zasad przyjetych na platformie. Przede wszystkim pamiętajcie by pisać swoje autorskie teksty. Społeczność Hive nie lubi plagiatorów. Zwróćcie również uwagę na prawa autorskie zamieszczanych przez siebie grafik, zdjęć czy video. Nie ze wszystkich można legalnie korzystać. Dodatkowo fajnie byłoby gdybyś w swoim pierwszym poście napisał coś o sobie, o czym zamierzasz pisać. Innymi słowy daj się poznać istniejącej społeczności.

A gdzie tę społeczność możecie znaleźć?

 • teskty polskojęzyczne zamieszczane są pod tagiem #polish,
 • została utworzona społeczność Polish HIVE,
 • możecie też zajrzeć na OPENHIVE.CZAT, gdzie został utworzony specjalny kanał dla polskiej społeczności.

Zapraszamy do rozejrzenia się.


To byłoby na tyle. Jeszcze tylko mała prośba do Was. Jeśli macie jakieś pytania na temat platformy Hive lub istnieje jakaś kwestia, o której chętnie byście poczytali, to napiszcie nam o tym w komentarzach.

Do następnego!


H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
16 Comments