Hive po česku I – přezouvat se nemusíte

Po dlouhé době jsem se rozhodl aktualizovat a znovu vydat vůbec první českou sérii návodů, která se tu objevila. Původně vyšla v polovině roku 2017 ještě na Steemu.Co je Hive?

Blockchainová sociální síť inspirovaná Reddit.com. Cílí na vytváření originálního (!) obsahu, který oceňuje honoráři v kryptoměně hive. Nemá ráda opisování. Hive není alternativa ani k Facebooku, ani ke Twitteru. Skutečně se očekává, že tu budete něco tvořit. Obsah by měl být alfou a omegou Hive.

Co je hive?

Kryptoměna, kterou si s trochou píle a úsilí vyděláte. Ale pozor, je to trošku komplikovanější. Potkáte ji ve formě Hive Power, Hive Backed Dollar, a také jako „obyčejný“ hive.

Takže ještě jednou, co je hive?

Nejlikvidnější varianta této kryptoměny. To znamená, že může být kdykoli a jakkoli použita k platbě či směně za jiné kryptoměny včetně bitcoinu. Pro směnu lze využít hned několik burz nebo směnárnu Blocktrades.us.

A co je tedy Hive Power?

Vaše investice do platformy Hive. Čím víc Hive Power (HP) máte, tím větší váhu má vaše slovo v komunitě. Což se mimo jiné projevuje v hodnotě vašeho hlasu. Všimněte si, že někdo vám dá hlas v hodnotě dvou dolarů, jiný sotva za desetinu centu. Rozdíl je právě v množství Hive Power, kterou má hlasující nastřádanou (ve skutečnosti je to trošku komplikovanější, jak si povíme v dalších článcích). Hive Power se vybírá velmi nesnadno, ale je lepší ji šetřit a střádat, pokud to s Hive myslíte vážně.

No a ten Hive Backed Dollar?

Hive Backed Dollar (HBD) je jakási poukázka podobná třeba stravence. Polovina autorských odměn je standardně vyplácena ve formě Hive Power a druhá polovina v HBD, pokud si to síť může dovolit. A pokud nemůže, dostanete místo části HBD likvidní hive. HBD má systému dodávat stabilitu a usnadnit dlouhodobé kontrakty.
HBD je také možné převést na hive pomocí takzvané konverze a je jen na vás, který okamžik pro směnu vyberete (dá se na tom vydělat i prodělat), proměna však trvá tři a půl dne. Kromě toho můžete hive za HBD získat přímo na interním tržišti, na burzách nebo ve směnárnách.

A když to chci polopaticky?

Za psaní článků a vytváření obsahu získáváte Hive Power a Hive Backed Dollars v určitém poměru. Myslím, že je lepší HBD proměňovat na Hive Power a ten, alespoň zpočátku, šetřit. Je to investice do budoucna. Můžete se samozřejmě rozhodnout své odměny pravidelně vybírat a dát přednost vrabci v hrsti než holubu na střeše. Každý má své preference.

A kdy si teda vydělám?

Každý příspěvek a komentář má sedm dní na sbírání hlasů a komentářů. Sedm dní tedy vydělává, pak je vám honorář za něj připsán. Příspěvek je na Hive i nadále, už ale negeneruje zisk.

vcela2pr.png

Díl druhý najdete zde.
Díl třetí najdete zde.
Díl čtvrtý najdete zde.
Díl pátý najdete zde.
Díl šestý najdete zde.
Díl sedmý najdete zde.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
9 Comments
Ecency