Férovější kurátorství

Pamatujete na Randowhale a další pay-for-vote služby? Jednu dobu se tu placené hlasy roztáčely ve velkém. A každý takový koupený mnohadolarový hlas (je třeba brát v potaz tehdejší tržní cenu steemu) byl následován desítkami, nebo i stovkami mikrohlasů. Jejich váha i hodnota byla prakticky nulová. Ani všechny dohromady často nevydali na víc než desetinku centu. A přesto měly svůj význam. Dnes takové hlasy význam nemají.

V minulosti totiž záleželo nejen na síle hlasu, ale také na čase hlasování a na pořadí hlasu. Rozdíl, který udělala kohorta mikrohlasů, mohl být opravdu velký. Hlavně v případě, že po nich přišel nějaký další silnější hlas. Uživatelům se statisíci SP (tehdy) nebo HP (od vzniku Hive až do posledního hard forku) se tak mohlo vyplácet „odklonit“ třeba stovku SP/HP ke dvaceti robotickým účtům, které kopírovaly jejich hlasy.

Něco takového už teď nedává smysl. A je to dobře. Trochu jsem se ale bál, že takhle změna postihne i reálné uživatele s řekněme méně než 1 000 HP, kteří budou biti svými příliš slabými hlasy. Očividně nejsem sám, podobné myšlenky měl třeba i @nikdo. Ale jak vyplývá z jeho diskuse s @krakonos’em pod tímhle článkem, kurátorství se i lidem s několika desítkami HP vyplatí víc než investice do Hive Savings, kde je navíc desetiprocentní úrok pravděpodobně jen dočasný.

Dostupnost kurátorských odměn i těm méně bohatým účtům a jejich rovnoměrnější rozložení je skvělá zpráva. Aktuální stav mi přijde o poznání férovější než ten předforkový. Více HP pochopitelně přináší větší odměny, ale tentokrát už rostou spíše lineárně. Snad to přiláká i nové uživatele.






V uplynulém týdnu tady na Hive vzniklo 50 #cesky psaných článků, které má na svědomí těchto 18 autorů:

@birdwatcher
@blockchainfo
@bodie7
@bucipuci
@chleba
@godfish
@hairyfairy
@jjprac
@krakonos
@livadija
@loulou1987
@nikdo
@pavelsku
@petrvl
@photoparadise
@ritxi
@tomashdvorzak
@womic

pr_vcela.png

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now
Ecency